خانه سورس اندروید
Blocked By Play Protect
شناسه پست: 1504
بازدید: 881

رفع خطای Blocked By Play Protect

تعریف:

گوگل سیستم جدیدی راه‌اندازی کرده است که هدف اصلی آن، حمایت از کاربران است تا از آن‌ها در مقابل نصب نرم‌افزارهای مخرب محافظت کند.

این مطلب به این معنا نیست که برنامه‌هایی که با این خطا مواجه می‌شوند قطعا مخرب هستند، بلکه این مسئله صرفا یک پیشگیری با در نظر گرفتن احتمالات است.

 

رفع خطا اندروید

مهم‌ترین دلایل بروز خطای Blocked By Play Protect:

۱. امضاء برنامه:

زمانی‌که شما اقدام به توسعه‌ٔ یک برنامه می‌کنید، نیاز است تا آن را امضاء (Sign) کنید. پس از امضاء برنامه، شما کلید رمزگذاری (Private Key) شده‌ای در اختیار خواهید داشت که می‌توانید از آن در ویرایش‌های آتی برنامه استفاده کنید.

این کلید برای گوگل اهمیت بسیاری دارد، چرا که از آن برای سنجش اعتبار توسعه‌دهنده استفاده می‌کند. چنان‌چه هنگام تعریف امضاء فیلدهای مربوط به اطلاعات شناسایی به درستی کامل نشده باشند،

توسعه‌دهنده توسط گوگل شناسایی نخواهد شد و به همین دلیل از نصب برنامه وی روی گوشی کاربر جلوگیری می‌شود.

در حین امضاء برنامه شما با صفحه‌ای مطابق تصویر زیر روبه‌رو می‌شود. لطفا تمام فیلدها را با دقت و مطابق راهنمای زیر تکمیل کنید:

رفع خطای protect

 

۲. دسترسی‌‌های حساس:

طبعا در هر برنامه‌ای با توجه به کارکرد آن، دسترسی‌هایی وجود دارد که برخی از آن‌ها، به عنوان دسترسی‌های حساس شناخته می‌شوند.

منظور از دسترسی‌های حساس، مواردی‌ست که به موجب آن‌ها، اطلاعات شخصی کاربر در اختیار برنامه قرار می‌گیرد و یا این‌که اطلاعاتِ مذکور، تحت‌ تاثیر این دسترسی‌های قرار می‌گیرد.

معمولا برای امنیت هر چه بیش‌تر کاربر، این نوع از دسترسی‌ها به صورت اینتنت پیاده‌سازی می‌شود.

اینتنت این مزیت را دارد که کاربر را از فرآیندی که قصد انجام آن را دارد آگاه می‌سازد و این امکان را به او می‌دهد که از چه برنامه‌ای عملیات موردنظر وی انجام شود.

برنامه‌هایی که با توجه به کارکرد خود، می‌توانند از اینتنت استفاده کنند، ولی از دسترسی در برنامهٔ خود استفاده می‌کنند، ممکن است توسط گوگل مخرب شناسایی شوند.

در این شرایط لازم است آن دسترسی حذف شود و به جای آن، از اینتنتِ مرتبط استفاده شود. همچنین ممکن است دسترسی‌ای در برنامه وجود داشته باشد که با کارکرد آن برنامه نامرتبط باشد.

در این حالت لازم است توسعه‌دهنده این دسترسی‌ها را حذف نماید.

۳. TargetSDK Version:

این عدد نمایان‌گر نسخه‌ای از اندروید است که برنامهٔ شما به هدف آن نسخه توسعه یافته باشد. برنامه‌هایی که برای نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید تعریف شده‌اند، از نظر گوگل ممکن است مخرب شناسایی شوند.

به همین دلیل اگر برنامه‌ای TargetSDK کم‌تر از ۲۶ (معادل با نسخهٔ ۸ اندروید) داشته باشد، در حین نصب در اندرویدهای ۸ و بالاتر از ۸ ممکن است با این خطا مواجه شوند.

برای رفع این مشکل باید این عدد به مقدار بیش‌تر از ۲۶ افزایش پیدا کند. از نکات بسیار حائز اهمیت این است که لزوما با افزایش TargetSDK، تضمینی وجود ندارد که برنامهٔ توسعه یافته در نسخه‌های بالاتر اندروید به درستی کار کند،

زیرا کد برنامه نیز می‌بایست برای این نسخه‌ها ارتقا داده شود.

راهنما و مراحل تکمیل فرم گوگل برای رفع خطای Blocked By Play Protect

به منظور رفع خطای فوق، گوگل فرمی تهیه و ارائه کرده که توضیحات مرتبط با پُر کردن آن، در ادامه آمده است.

ابتدا به صفحه Play Protect Appeals بروید و از طریق فرم موجود در این بخش اقدام به ارسال درخواست رفع خطا نمایید.

protect

 

وارد کردن آدرس دانلود برنامه در تکمیل این فرم حائز اهمیت است. لینک وارد شده می‌بایست به صورت کامل درج شود، طوری‌که تمامی حروف و علامت‌های موجود در آدرس را داشته باشد،

به عبارتی از ابتدای آدرس تا انتهای آن را Copy و سپس Paste کنید. این لینک می‌بایست امکان دانلود مستقیم برنامه را از آی‌پی‌ کشورهای آمریکا و آلمان فراهم کند.

می‌توانید فایل .apk برنامه را در این سایت بارگذاری کنید و لینک دریافت شده را در فرم گوگل وارد کنید.

پس از تکمیل تمامی فیلدها، روی گزینه‌ٔ SUBMIT کلیک کنید، سپس فرمِ تکمیل شده برای گوگل ارسال می‌شود.

در صورتی‌که فرآیند و مراحل تکمیل فرم را به درستی انجام داده باشید، ایمیلی مشابه تصویر زیر برای شما ارسال خواهد شد.

پس از اتمام مراحل فوق و ثبت درخواست، طی یک هفته الی ۱۰ روز برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد. لطفا توجه نمایید در صورت تایید درخواست شما، هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی صورت نخواهد گرفت و ایمیلی از جانب گوگل برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پس از گذشت چند روز از تکمیل و ارسال فرم، برنامه‌ی خود را روی چند دستگاه اندرویدی نصب و اجرا کنید تا از نتیجه مطلع شوید.

رفع خطای Blocked By Play Protect

 

نویسنده

رهام راد  
دانشجوی کارشناسی ارشد نرم افزار - برنامه نویس اندروید - طراح صفحات وب